Którą wybrać obrożę dla swojego dużego psa?

Akcesoria dla psa

Którą wybrać obrożę dla swojego dużego psa?

Obroża dla psiaka

Obroża dla psa staje się istotnym punktem w przebiegu układania, uczenia i także codziennej zabawy z psem, momentami też troski. Winna być zatem dopasowana do psiaka i także do ruchu.

Wybór optymalnej obroży dla psiaka

Psy o gęstszej i dłuższej sierści, jak te pieski niesłychanie dynamiczne, czy niespokojne mogą potrzebować obroży typu kolczatka. Psy delikatne i dodatkowo krótkowłose, lżejsze i także miłe, starczy że dostaną dobrą skórzaną, bądź plecioną obrożę. Z pewnością nie pożądamy ażeby obroża w dowolny sposób sprawiała pieskowi przykrość bądź ból.
Winna szybko się zakładać, mieć zdolność regulacji oraz jeszcze nietrudno dać się ściągnąć, kiedy tego pragniemy. Choć, na co dzień, gdy spacerujemy, obroża dla psa musi być bezawaryjna. Nie może się nieoczekiwanie odblokować, kiedy właśnie trzymamy czworonoga krótko, gdyż blisko kroczy duży sąsiad kiler, czy pęknąć, jak piesek się pociągnie nagle spostrzegłszy np kotka. Obroża nie może również dać się zrzucić przez tegoż psa.
Jeżeli idziemy w ciemności po lesie i istnieje szansa, że nasz piesek się gdzieś zagubi, do obroży możemy doczepić światełko, lub komunikator akustyczny ułatwiający namierzenie pozycji swego psa.
Czasami przyplącze się do naszego psa kłopotliwość w formie pchły. Są obroże zniechęcające owe insekty i także w razie konieczności, umiemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psiaka zaopatrzyć. Jeśli idzie o walory estetyczne obroży, także warto i na nie zwrócić uwagę i dodatkowo posiadać specjalną radość z koloru, lub wzoru, którym będzie ona przyozdobiona.
internetowy sklep zoologiczny zobacz obroże https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do właściciela

Na obroży możemy zamontować informacje konieczne do zlokalizowania pieska, w sytuacji gdyby uciekł, bądź się zagubił. Telefon do właściciela, imię psa i dodatkowo zapewne ulubiona karma mogą ochronić naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zamontowania na nich karabinku od smyczy, dobrze, gdy nie będą nadto duże, żeby zapobiec chwytanie się na nich trawy, bądź gałęzi, kiedy pójdziemy na spacer w miejsce porośnięte gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest stworzeniem grupowym i pragnie znać własne miejsce w stadzie. Nasz pies wie, kto jest przewodnikiem jego stada. Za tą osobą podąża i jej się słucha. Oczywiście my chcemy, aby psiak znał dobrze własne położenie w swym prywatnym stadzie i ażeby to było miejsce ostatnie – inaczej omega. Wielce niekomfortowe staje się obcowanie z pieskiem, który wykorzystuje miejsce alfa oraz króluje w naszym budynku. Taka pozycja potrafi być nie tylko trudna, a także nierzadko niebezpieczna nie tylko dla czworonoga, ale także dla ludzi. Pies o statusie przewodnika stada będzie sobie dopuszczał na odstępowanie od nas w nieznanym etapie i kierunku, na szczekanie na pozostałe psiaki, czy osoby, wskakiwanie na ludzi, ciągnięcie i także rwanie smyczy oraz mnóstwo tym identycznych zachowań. Dodatkowo – własny psiak zupełnie nie marzy o byciu alfa, gdy taka okoliczność ma miejsce, to zatem tylko dlatego, że sami ludzie niestety nie zajmują pozy spokojnego i dodatkowo pewnego siebie wodza.

Nastrój i dyscyplina

Kiedy więc zagwarantować sobie i także zwierzęciu codzienny komfort. Tutaj oczywiście wielką rolę odegra obroża dla psa. Poprzez smycz i także obrożę potrafimy przekazywać psinie polecenia i także całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś wysyłać mu swoją spokojną opiekę i pewność przewodnika stada. Przeczuwając spokój właściciela, psiak również jest łagodny, szybko się go układa i rozwija. Warto więc ciągnąć psa codziennie na spacer i cieszyć się wspólną edukacją. Smycz, obroża i dodatkowo łagodna dyscyplina, to wówczas ważne czynniki typowych zabaw z pieskiem.