W jaki sposób wybrać rasę psiaka odpowiednią dla Ciebie?

Psy

W jaki sposób wybrać rasę psiaka odpowiednią dla Ciebie?

To, że pies jest najznakomitszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Ów futrzasty towarzysz, jest oddany człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i realia, w których rezyduje. Dla niego liczy się tylko przyjazne spojrzenie oraz dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Kiedy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup lub adopcję psiaka, bardzo często nawet nie zastanawiają się nad wyborem tej prawdziwej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i dodatkowo sposobowi życia. Obraz pieseczka i jego czarujący pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies niesamowicie szybko dojrzewa i gospodarz nawet nie spostrzeże, jak przeobraża się w dużego psa, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela. Dzieje się tak, gdy piesek jest wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego pięknych oczek i zabawnego pyszczka.


Żywy psiak i leniwy człowiek


Decydując się na posiadanie psa, trzeba dokładnie zapoznać się z jego rasą, aby razem z nim stanowić spójny i szczęśliwy związek. Pieseczki wymagające mnóstwo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się zadowolone, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, trzeba mieć świadomość, że to bardzo aktywne zwierzaki, które potrzebują długich spacerów i także niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo sprecyzować swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeżeli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, doskonale sprawdzą się tu psy niewielkie, które łatwo zmieszczą się w każdym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Natomiast niewielkie czworonogi mimo własnego wspaniałego wyglądu, nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno wzbudzą lęk i obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich odstraszając. Gdy w mieszkaniu zamieszkują małe dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość oraz wagę.

Piesek agresywny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania adekwatnych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają określonej tresury już okresie szczenięcym oraz odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich rasami, by właściwie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i trybem życia człowieka, gdyż tylko wtedy więź z psem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

legowisko dla kota hurtownia